Produkte

Manufacturers ngurtë-Flex Circuit Board bëra me porosi


 • Brand Name: KingSong / Customized
 • Sasia Min.urdhër: No
 • Furnizimi Aftësia: 30 ~ 50 mijë ㎡ / Muaj
 • Port: Shenzhen
 • Shërbimit: EMS / OEM / ODM
 • Kushtet e pagesës: T / T, Paypal, WU etj
 • Shtresa e: 4
 • Materiali bazë: FR4 + Polyimide
 • Trashësia bakrit: 1oz
 • Trashësia Board: 1.0mm
 • Lidhës Mask Ngjyra: Green & yellow film mbuluar
 • Silkscreen Ngjyra: White
 • Mbarimi Sipërfaqja: Enig
 • Test Way: 100% E-Test
 • Standard: IPC-Class2
 • përshkruaj

  Mirë se vini në  KingSong PCB Teknologji

  Image: Custom bërë të ngurtë-Flex Circuit Board Manufacturers

  Manufacturers ngurtë-Flex Circuit Board bëra me porosi

  Me porosi të ngurtë-Flex Circuit Board Manufacturers është një lloj i qëndresës ngurtë PCB dhe elasticitetin e bordit qark të ri ngurtë-Flex, në të gjitha llojet e PCB, përkul dhe ngurtë-Flex Circuit është më rezistent e mjedisit keq aplikimit, favorizuar kështu nga prodhuesit e pajisjeve mjekësore dhe ushtarake, ndërmarrjet e Kinës gjithashtu gradualisht duke rritur përqindjen e ngurtë-Flex PCB prodhues të prodhimit të përgjithshëm.

  1. Detail Flex / ngurtë-përkul PCB Prodhim Kapacitetet:

  Jo. artikull Përshkrim
  1 Avokat Flex bordit: 1-6Layers
  Board Flex-ngurtë: 2-8Layers
  2 material CCL, PI, PET, PEN, FR-4
  3 Trashësia final Flex bordi: 0,002 ", - 0,1" (0.05-2.5mm)
  bordi Flex-ngurtë: 0,0024 ", - 0,16" (0.06-4.0mm)
  4 Trajtim sipërfaqësor Lead-free: ENG Gold; OSP, Zhytje argjendi, Zhytje Tin
  5 Min Trace Brendshme: 0.5oz: 4 / 4mil jashtme 1 / 3oz-0.5oz: 4 / 4mil
  6 Min Gjerësia / Pastrimi 1oz: 5 / 5mil 1oz: 5 / 5mil
  2oz: 5 / 7mil 2oz: 5 / 7mil
  7 Min vrima Unaza Brendshme: 0.5oz: 4mil jashtme: 1 / 3oz-0.5oz: 4mil
  1oz: 5 / 5mil 1oz: 5 / 5mil
  2oz: 5 / 7mil 2oz: 5 / 7mil
  8 Trashësia bakrit 1 / 3oz - 2oz
  9 Max / Min izolim Trashësia 2mil / 0.5mil (50μm / 12.7μm)
  10 Min Hole Size dhe Toleranca Min vrimë: 8mil
  Toleranca: PTH 3mil ±, NPTH ± 2mil
  11 Min Slot 24mil x 35mil (0.6 x 0.9mm)
  12 Lidhës Mask Alignment Toleranca ± 3mil
  13 Silkscreen Alignment Toleranca ± 6mil
  14 Silkscreen Line Width 5mil
  15 Gold Plating Nickel: 100μ "- 200μ" Gold: 1μ "-5μ"
  16 Zhytje nikel / Gold Nickel: 100μ "- 200μ" Gold: 1μ "-5μ"
  17 Nickel: 100μ "- 200μ" Gold: 1μ "-5μ" Silver: 6μ "- 12μ
  18 OSP Film: 8μ "- 20μ"
  19 Test Voltage Testimi instalime: 50-300V
  20 Toleranca profilin e Punch Myk saktë: ± 2mil
  myk Rregullt: ± 4mil
  thikë myk: ± 8mil
  Hand-Cut: ± 15mil

  2.Delivery Koha:
  PCB fleksibël: 5-7 ditë pune,
  ngurtë-përkul PCB: 8-15 ditë pune.

  3.Package: paketim Inner vakum, Outer standarde paketim kuti kartoni.

  4.Shipping:
  A: Nga DHL, UPS, FedEx, TNT etj
  B: Nga deti për sasi masive, sipas kërkesës së klientit.

  5.Nëse nevojë citat për projektet tuaja PCB, pls japë vijim info:
  A: Quote sasi,
  B: fotografi Gerber në 274-x format,
  C: Kërkesa teknike ose parametrat (material, shtresa, trashësi bakri,
  trashësi bordi, duke përfunduar sipërfaqe, lidhës maskë / color silkscreen ...)

  Nëse ndonjë hetim ose të dëshironi të mësoni më shumë, ju lutem dërgoni një email tek ne lirisht apo chat me sistemin online, Faleminderit për mbështetjen tuaj paraprakisht!