Осветлување PCB собрание - KingSong PCB технологија ООД

Осветлување PCB собрание

Осветлување PCB собрание

Осветлување PCB собрание

Светлина , постои таква магија, нека биде со луѓе не се плаши да се истрае во извршување на својата долга road.Lamp, осветлена патот напред за нас, да се каже збогум на темнината, да во текот на ноќта да стане попријатно, убава и безбедно, во светло со светлината на светот, преку постојано подобрување, луѓето светлина стана совршена комбинација на науката и уметноста.

Осветлување доживеа развој од пожар и масло на electricity.Lighting доживеа бројни промени, се појави на батериски лампи, свеќи, керозин светилки светилки, флуоресцентна светилка, развој на широк спектар на осветлување светилки, заштеда на енергија светилки, лустери, пејзаж светилка, греење, навигациски светла, светла, светла, мали ноќ светлина, печатење светилка, стерилизација светилка, да се подигне светилка, итн

Историјата на развојот на светилката е сведоштво за историјата на човековата цивилизација. Ова е, исто така, историјата на спроведувањето на светлина.

Осветлување (предводена PCB) е употребата на различни извори на светлина за да го осветлат работа и живеење области или индивидуални објекти. Употребата на сонцето и небото светлина се нарекува "природна светлина"; вештачка светлина се нарекува "вештачко осветлување." Примарната цел на осветлување е да се создаде добра видливост и пријатен и пријатно опкружување.

Внатрешен дизајн осветлување е професионален дизајн на осветлување, температура на бојата и бојата индекс на различни архитектонски environments.It не треба само да се исполнат барањата на затворен "светлина", но, исто така, игра улога на животната средина и atmosphere.Generally, тоа се бара од страна на внатрешни архитект и електро инженер е одговорен за сметководство и adjustment.It, исто така, се однесува на државата во која светлина свети или е осветлен со ламба.

Осветлување дизајн треба да бидат ориентирани кон луѓето, но прво мора да се разгледа на безбедноста и практичност, и интензитетот на барањата за осветлување, инсталација, одржување, конечно комбинирајќи хуманистички идеи, добар дизајн на светилки и фенери, мора да биде многу важно, така што квалитетот на осветлување предводена ПХБ е исто така важно.

предводена PCB клон sample_ 副本

Осветлување е употребата на вештачка светлина или природна светлина да им обезбеди на луѓето доволно осветленост (општо осветлување), или да се обезбеди добар признавање (патот осветлување, рекламни знаци, итн), карактеристиките на стрес (зграда осветлување, акцент осветлување, итн) , или да се создаде удобно светлината на животната средина (станбени осветлување, итн), се создаде посебна атмосфера, итн) (комерцијални фаза осветлување и други специјални намени (хемиски, биолошки, медицински, растителни одгледување, итн.)

Осветлување може да се подели во општо осветление, за општо осветление, локалните осветлување и мешани осветлување.
Нејзините применува принципите се во согласност со следниве одредби:
треба да се користи 1. Општи осветлување кога тоа не е погодна да се инсталира локалните осветлување или кога се меша осветлување не е разумна.
2. Кога работна површина треба да биде повисока од општо осветлување, може да се користи за општо осветление.
3. Тоа е препорачливо да се користи за помешано осветлување за места каде осветлување барања се високи, густина работа локација не е висока, и општо осветление не е разумна.
4. Локалните осветлување не треба да се инсталира во работното место.

Осветлување видови може да се подели на: нормално осветлување, осветлување за итни случаи, на должност осветлување, безбедност и пречка lighting.Where осветлување за итни случаи вклучува мирување осветлување, осветлување и безбедна евакуација осветлување, важечките принципи ќе ги исполнуваат следниве услови:
1. При нормални осветлување е изгаснат поради неуспехот, резервни осветлување треба да биде инсталиран за места каде нормално работа или активности треба да се обезбеди.
2. При нормални осветлување е изгаснат поради неуспехот, безбедно осветлување ќе бидат инсталирани на места каде што треба да се осигура безбедноста на персоналот во опасност;
3. При нормални осветлување е изгаснат поради неуспехот, на излезот и ходник да се обезбеди безбедно евакуација на персоналот ќе се инсталира, и евакуација осветлување треба да биде инсталиран;
4. осветлување на должност треба да се користи дел или сите на осветлување за итни случаи што може да се контролира одделно во нормални осветлување;
5. гарда осветлување треба да биде инсталиран во рамките на опсегот на чуварот како што се бара;
6. инсталација на пречка осветлување треба строго спроведување на релевантните одредби на воздухопловниот и транспорт сектори од регионот.

Lighting PCB Assembly Manufacturer

Зелени осветлување однесува на Науката за осветлување дизајн, употреба на висока ефикасност, долг живот, безбеден и стабилен осветлување перформанси електрични производи, подобрување на условите на луѓето работа, учење и живот е тесно поврзани со животот во домаќинствата и за квалитетот на зелен осветлување, тоа не само зелени еколошки, економски и практични, најважно е енергетски ефикасен, широката употреба на зелени осветлување во голема мера ќе се подобри луѓе домашни услови.

Полупроводнички LED осветлување, исто така познат како солидна држава осветлување, е уште еден извор на светлина револуција по лампи и флуоресцентни lamps.Because на заштеда на енергија и заштита на животната средина, долг живот и широка примена, како важен областа на заштеда на енергија и заштита на животната средина индустрија. како технологијата постојано откритија, заштеда на енергија ефект на новите, континуирана експанзија на индустрии и апликации продолжи да се прошири, во областа на LED осветлување индустрија за заштеда на енергија во Кина влезе во критичен период на развој, треба да биде уреден водич за индустрија, промовирање на здрав развој на LED осветлување индустрија заштеда на енергија, да го промовира проектот за осветлување зелена, да се постигне заштеда на енергија и намалување на емисиите.

LED осветлување производи стана насока на развојот на следната генерација на нов извор на светлина, LED осветлување индустрија за заштеда на енергија во Кина е формирана релативно полн индустриски синџир и некои индустриски обем, имаат добра основа за развој, стана глобален LED осветлување индустрија е една од најбрзо растечките региони.

KingSong е професионална производител на LED PCB и Осветлување PCB собрание, силно го поддржуваат за LED осветлување индустрија, вклучувајќи производство осветлување предводени PCB, извори компоненти, и монтажа осветлување PCB собранието , предводена ПХБ ги нудиме е костим за сите ваши производи осветлување, висока моќност ЛЕР на алуминиум база PCB , бакар база PCB, керамика база PCB, за ниска моќност ЛЕР на PCB FR4 , Како алуминиум база PCB на добра термичка перформанси, висока моќност осветлување производи најчесто се користи алуминиум база ПХБ.

WhatsApp Онлајн Chat!
Онлајн услуги на клиентите
систем за онлајн услуги на клиентите