Повеќеслојни PCB - KingSong PCB технологија ООД

повеќеслојни PCB

повеќеслојни PCB

Слика: 10 слој PCB коло со импеданса контрола и дупки вклучен со смола

10 слој PCB коло со импеданса контрола и дупки вклучен со смола

повеќеслојни PCB is the circuit board with more than two layers, such as 4 layers, 6 layers, 8 layers, 10 layers etc. It is double-sided multiple. And with common features as more than two layers conductive traces, separated by insulating material between the layers, and the layer between the conductive traces must connected through drilling, lamination as required. Multilayer PCB board е со мулти-слој спроводливите жица, дупчење со висока густина. Тоа е широко се користат во електронски уреди.

Слика: тоа е редовна Повеќеслојни (10 Layer) PCB Стак Горе

10 слој PCB Стак Горе

Multilayer PCB board and double sided PCB board are main products we provide. We could support customer multilayer PCB production up to 26 layers by prototype and middle run. Multilayer printed circuit board is more and more used by different PCB designers due to multi-layer PCB board could meet the requirement of overload of weight and volume.

способност

  • Layers Count (4-36)
  • Ултра парична казна теренот (3mil / 3mil)
  • Слепи и погребан VIAS
  • Висока фреквенција основни материјали
  • Мала дупка дупчење, дупчење Ласерски
  • Еден и Диференцијални Контролирана импеданса
  • Без халоген, ниска загуба, ултра-тенок, мешани пакети

 

материјал

Обезбедување на квалитет на PCB почне од бакар облечени ламинат (CCL) се користи. Нашата фабрика се избере врвот добавувачи бренд на состојба, како што се Kingboard, Shengyi, ITEQ за производство на мулти-слој PCB да се обезбеди стабилна работа на готови коло board.Pls видите нашите PCB одбор суровина магацин :

PCB одбор Материјал Магацински

 

WhatsApp Онлајн Chat!
Онлајн услуги на клиентите
систем за онлајн услуги на клиентите