PCB собрание - KingSong PCB технологија ООД

PCB собрание

PCB собрание

PCB собрание

Како клуч PCB давател на собранието услуги, ние ја поддржуваме производство и монтажа на PCB заедно со делови извори во едно. Ние ги користиме на state-of-the-art опрема за производство на сигурни ПХБ и нудат ниска цена делови извори, напредни машина за одбор собранието. Нашите PCB тим делови за јавни набавки може да му нареди на сигурен делови од различни извори, и домашни и задокеански.

PCB собрание Фабрика

KingSong коло обезбедува целосна клуч и делумно клуч PCB собранието услуги . Комплетна клуч собранието услуга, ние ќе ги поддржува сите процеси се PCB производство, делови набавка и монтажа. И делумно клуч на услугата, можете да изберете да обезбеди некои делови сакате, ние ќе го поддржи рамнотежа и направи PCBA собранието за вас.

Можности за PCB собрание

 •  SMT собранието и преку дупка собранието
 • Еден или двострани мешани PCB собранието
 •  BGA, QFN, LGA, QFP, сот, DFN
 • Ниски до средината волумен поддршка одбор собранието
 •  Во спој тестирање (ИКТ), функционални тестови, програмирање IC
 • Брзи кривина PCBA прототипови
 • Селективен Бран за метални и Conformal слој
 • Кутија изгради собранието и додатоци за монтирање

PCB собрание Цитат

За понуда треба да не известат што ви треба е клуч услуга PCB со производство PCB, купување компоненти, монтажа, PCB матрицата, функционален тест или на некои од нив.

 •  Гербер со спецификации. за голи производство PCB
 • Бум со секој опис делови и детали
 • СМД цртање и местото и ги собереш датотеката доколку е потребно
 • Количина ви треба

Собранието лемење на PCB

За нешто треба асистент, ве молиме да се чувствуваат слободни да ја испратите вашата e-mail на sales@king-pcb.com . Нашите продажни ќе се вратам на вас како е можно.

WhatsApp Онлајн Chat!
Онлајн услуги на клиентите
систем за онлајн услуги на клиентите