производи

Беспилотни летала Rack Проектирање на PCB


 • Името на брендот: KingSong / Кориснички
 • Мин.нарачката Кол: Не
 • Набавка Способност: 30 ~ 50 илјади ㎡ / месец
 • Порт: Шенжен
 • Услуги: ЕМС / OEM / ODM
 • Начин на плаќање: T / T, Paypal, Австрија итн
 • Слој: 2
 • База Материјал: FR4
 • Бакар Дебелина: 1oz
 • Одбор Дебелина: 1.6mm
 • Боја на залемени маска: Црна (може да се изменуваат)
 • Silkscreen Боја: Бела (може да се изменуваат)
 • Површинска Завршно: потопување злато
 • Тест начин: 100% Е-тест
 • Стандард: IPC-Class2 / Класа 3
 • Опишете

  Добредојдовте на  KingSong PCB технологија.


  Беспилотни летала Rack Проектирање на PCB

  Проектирање на PCBPCB дизајн

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Услуги поврзани со , како што се: изработка на PCB распоред, Проектирање Процес на PCB, дизајнирање PCB дома итн

  1.Detail PCB Производство можности:

  Бр точка масовно производство прототип
  1 слоевите 1-8 слоеви 1-20 слоеви
  2 Макс. на панелот 600 * 770mm (23.62 "* 30,31") 600 * 770mm (23.62 "* 30,31") 500 * 1200mm (19.69 "* 47,24")
  3 Max.Board Дебелина 8.5mm 8.5mm
  4 Мин. одбор Дебелина 2L: 0.3mm,
  4L: 0.4mm,
  6L: 0.8mm
  2L: 0.2mm,
  4L: 0.4mm.
  6L: 0.6mm
  5 Мин внатрешниот слој Дозвола 0.1mm (4mil) 0.1mm (4mil)
  6 Минимална ширина на линија 0.1mm (4/4 мил) 0.075mm (3/3 мил)
  7 Мин линија простор 0.1mm (4/4 мил) 0.075mm (3/3 мил)
  8 Min.Hole Големина 0.15mm (8mil) 0.1mm (6mil)
  9 Min обложен со дебелина дупка 20um (0.8mil) 20um (0.8mil)
  10 Мин слепи / закопани дупка големина 0.2mm (8mil) 0.2mm (1-8layers) (8mil)
  11 ПТХ Кол. толеранција ± 0.076mm (± 3mil) ± 0.076mm (± 3mil)
  12 Не паратхормон Кол. толеранција ± 0.05mm (± 2mil) ± 0.05mm (± 2mil)
  13 Дупка Позиција Отстапување ± 0.05mm (± 2mil) ± 0.05mm (± 2mil)
  14 тешки COPPE 4oz / 140μm 6oz / 175μm
  15 Min S / M на теренот 0.1mm (4mil) 0.1mm (4mil)
  16 боја Soldermask Зелена, црна, сина, бела, жолта, црвена Зелена, црна, сина, бела, жолта, црвена
  17 Silkscreen боја Бела, жолта, црвена, црна Бела, жолта, црвена, црна
  18 Резиме Рутирање, V-ритам, beveling удар Рутирање, V-ритам, beveling удар
  19 Резиме на толеранцијата ± 0.15mm ± 6mil ± 0.15mm (± 6mil)
  20 peelable маска Врвот, дното, двострано Врвот, дното, двострано
  21 контролирана импеданса +/- 10% +/- 7%
  22 отпор на изолација 1 × 1012Ω (нормална) 1 × 1012Ω (нормална)
  23 Преку дупка Отпорност <300Ω (Нормално) <300Ω (Нормално)
  24 термички шок 3 × 10sec @ 288 ℃ 3 × 10sec @ 288 ℃
  25 Warp и пресврт ≤0.7% ≤0.7%
  26 електрични Сила > 1.3KV / mm > 1.4KV / mm
  27 Тргни Сила 1.4N / mm 1.4N / mm
  28 Залемени маска на абразија > 6H > 6H
  29 запаливост 94V-0 94V-0
  30 испитен напон 50-330V 50-330V

  2.PCB доведе време: (ако ви е потребна итна услуга, ние, исто така, може да ги исполни)

  Опис Double Layer 4 слој 6 слој 8 слој 10 обвивка или погоре
  Пример (WD) 4 7 8 10 12
  Масовното производство (WD) 7-9 10-12 13-15 16 20

  3.Package: Внатрешна вакуум амбалажа, Outer стандард картонска кутија за пакување.

  4.Shipping:
  А: Со ДХЛ, УПС, FedEx, ТНТ итн
  Б: од страна на морето за масовно количество во согласност со барањата на клиентите.

  5.Ако потреба понуда за вашите проекти PCB, pls обезбеди следните информации:
  A: Цитат количина,
  Б: Gerber датотека во формат 274-X,
  C: Технички барања или параметри (материјални, слој со дебелина од бакар,
  дебелина на одборот, површина по завршувањето, залемени маска / боја Silkscreen ...)

  Pls контактирајте со нас слободно да испрати барање, Ви благодариме за вашата поддршка во однапред!